Objawy - Ciąża - Ciąża - dolegliwości

Ciąża

objawy.org.pl

Jak odroźnić objawy?

Podwyzszony cholesterol

Kaszel alergiczny przeważnie przejawia się atakami podczas snu.

Spotyka się następujące czynniki wywołujące afatyczne zaburzenia mowy

Sen to przełączenie się organizmu na tak zwane „oszczędne funkcjonowani..Dolegliwości okresu ciąży mogą pojawiać się w określonym czasie, lub być uciążliwe przez cały jej proces. Oto niektóre z nich i sposoby, które pomogą w ich złagodzeniu.

Bóle grzbietu
Choć bóle grzbietu mogą się pojawić we wczesny okresie, najbardziej uciążliwe są jednak w ostatnich 4 – 8 tygodniach. By plecy nie bolały, zwracaj uwagę na prawidłową postawę, a także na obuwie. Wystrzegaj się wysokich obcasów. Zwróć też uwagę na materac, na którym śpisz, nie powinien być zbyt miękki i zapadający się pod ciężarem ciała. Gdy odpoczywasz leżąc, podłóż pod nogi poduszkę, tak by nogi były lekko uniesione.
Kurcze nóg
Bóle łydki, uda lub stopy zazwyczaj są odczuwane w nocy. Nie wiadomo, dlaczego występują częściej, akurat w okresie ciąży. Może to być spowodowane niedoborem wapnia lub soli w pożywieniu. Przyjmuj więcej wapnia. Dla rozluźnienia mięśni, silnie je masuj, zginając i prostując podudzia i stopy.
Niestrawność
Niestrawność towarzyszy najczęściej w środkowym okresie ciąży. Powodem jest uciśnięcie żołądka przez rosnące dziecko oraz rozluźnienie zwieraczy. Przy kłopotach z niestrawnością, jedz mało, ale często. Unikaj potraw ciężkostrawnych, tłustych i ostrych. Przyczyną niestrawności mogą być też nagłe ataki apetytu, związane ze zmianami wydzielania progesteronu. Często zmienia się też poczucie smaku potrawy, a niektóre, dotychczas lubiane smakołyki, stają się nie do zniesienia. Kobiety w ciąży zaczynają lubić słodycze i inne słodkie potrawy. Możesz je jeść, jeśli zawierają odpowiednią ilość substancji odżywczych i nie są tuczące.
zapalenie pęcherza
Podczas ciąży zmniejsza się pojemność pęcherza, a mięśnie dna miednicy nie są tak zdolne do trzymania moczu. Zmniejszenie napięcia tych mięśni ułatwia rozwój infekcji i może dojść do zapalenia pęcherza. By temu zapobiec, pij dużo wody i często oddawaj mocz. Unikaj też zaparć i wszelkich czynników, które zwiększają nacisk na narządy wewnętrzne, jak np. dźwiganie ciężarów.
Żylaki
Żylaki powstają, gdy główka dziecka zaczyna wywierać nacisk na żyły miednicy. Powoduje to gromadzenie się krwi w nogach lub sromie. Żylaki mogą napuchnąć i swędzieć. Gdy zauważysz objawy ich pojawiania się, zakładaj pończochy przeciwżylakowe, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Śpij z nogami uniesionymi i wykonuj ćwiczenia umożliwiające prawidłowy przepływ krwi w nogach. Nie spędzaj tez zbyt dużo czasu w pozycji stojącej. W przypadku żylaków sromu, śpij z poduszką pod pośladkami.
Zaparcia i hemoroidy
Rozluźnienie mięśni jelit sprzyja ich powolnej perystaltyce, w rezultacie kał wysycha, a jego oddawanie staje się trudne i bolesne, co z kolei może stać się przyczyną pojawienia się hemoroidów. Jedz sporo pokarmów, które zawierają błonnik ( znajdziesz go w owocach, warzywach i zbożach strączkowych ). Regularne ćwiczenia fizyczne także zapobiegają zaparciom. Zamiast środków przeczyszczających, skorzystaj raczej z dobroczynnego działania substancji naturalnych, jak suszone owoce i otręby.

Upławy
Pogrubienie i zmiękczenie błon śluzowych całego ciała, włącznie z pochwą i szyjką macicy, zwiększa ilość wypływającej z niej białej wydzieliny. Jeśli masz obfite upławy, noś podpaski. Nie rób nic innego. Jeśli zaś pojawi się brązowa wydzielina, poproś o pomoc lekarza.

rozstępy
Rozstępy są spowodowane przyrostem masy ciała i rozciągnięciem skóry. Wyglądem przypominają sino - czerwone pręgi i mogą występować na brzuchu, udach i piersiach. Trudno jest im zapobiec, a kosmetyki nie zredukują widocznych ich śladów. Rozstępy staną się mniej widoczne po porodzie, a ich barwa zmieni się na srebrzysto – białą. By nie przyczynić się do ich zwiększenia, staraj się zapobiec nagłemu przyrostowi wagi.

ARTYKUŁYANEMIA

To potoczna nazwa niedokrwistości, czyli zbyt małej ilości hemoglobiny w erytrocytach...


OKULISTYKA

To nauka zajmująca się poznawaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób związanych ze wzrokiem.


ALERGIA NA KURZ

Kurz pod względem zdrowia nie jest zapewne odzwierciedleniem przyjaciela człowieka...


agresja.objawy.org.pl

Czasem słyszy się, że jakaś osoba jest bardzo agresywna

FORUM - OSTATNIO PRZEGLĄDANIE

Rehabilitacja

Rehabilitacja, bądź inaczej fizjoterapia koncentruje się na przywróceniu chorej osobie funkcjonalności organizmu...

Afazja

Chciałam zapytać czy terapię osób z afazją - po udarach, urazach czaszki w wypadkach itp. może prowadzić logopeda czy jest to zajęcie dla neurologopedy. Nie pytam o umiejętności,ale o wymagane...

Leczenie. Rak

Rak może wywoływać zespół objawów, którym nie poświęcamy początkowo większej uwagi